LUGEMISSOOVITUS:

ERIK LARSEN
"Miljööteraapia laste ja noortega.
Organisatsioon kui terapeut"


Laste ja noorte eraldamist ja abiasutusse paigutamist peetakse sageli halvaks lahenduseks. Ümberpaigutus ei pruugigi alati olla parim valik, sest selle õnnestumine oleneb mitmest asjaolust ja eriti asutuse töö korraldusest. Miljööteraapiline asutus tagab toetava ja soodsa keskkonna, mis võimaldab alustada puhtalt lehelt.

Raamatu teoreetiline alus on psühhodünaamiline-psühhoanalüütiline arengupsühholoogia ja avatud süsteemide teooria. Raamatu üks põhiteemasid on, kuidas võimaldada positiivset arengut.

Selles raamatus kasutatakse verbi „ravima“, kuid miljööteraapia kontekstis on sel tavapärasest mõnevõrra erinev sisu. Silmas peetakse selliseid ümberkorraldusi keskkonnas, mis võimaldaksid lastel ja noortel muutuda ning areneda, mitte tabletiravi. Miljööteraapia lähtub seisukohast, et kellelgi ei ole võimalik teist inimest terveks teha. Muutuda ja areneda on võimalik ainult iseendal.

RAAMATU INFO:Autor: Erik Larsen
Kirjastus: Menu Meedia
Ilmumisaasta: 2016
Raamatu formaat: Pehmekaaneline
Lehekülgi: 208
Mõõdud: 210x150

UURI LISAKS:
Kate Mevik ja Erik Larsen

"Miljööteraapia praktikas.
Lugusid tööst haavatavate
laste ja noortega"

"Miljööteraapia praktikas" on heaks täienduseks raamatule "Miljööteraapia laste ja noortega: Organisatsioon kui terapeut" ning näitab ilmekalt, milles seisneb miljööteraapiline praksis ja kogemus. Praktiliste lugude kaudu saame teada miljööteraapilise töö komplekssusest ning keerulisusest. Autorid arutlevad oluliste väljakutsete, dilemmade ja võimaluste üle miljööteraapilises igapäevatöös keskendudes miljööterapeudi rolli kujunemisele ning viiele miljööteraapilisele protsessile: kaitsmine, toetamine, struktureerimine, kaasamine ja tunnustamine.

Raamat on kirjutatud eelkõige tudengitele, õpetajatele ja erialainimestele,
kelle eesmärgiks on arendada ja edendada miljööteraapilist tööd laste, noorte ning peredega.

Mõlemad autorid on mitmete teaduslike raamatute autorid ning omavad pikaajalist kogemust praktilises töös laste ja noorukitega. Kate Mevik on Põhja-Ülikooli (Tromsø) kauaaegne sotsiaaltöö õppejõud ja teadustöötaja ning mijööteraapia magistrikursuse juhendaja, Erik Larsen aga kliinilise psühholoogia professor emeritus ning Norra “miljööteraapia isa”.

Ühe raamatu hind on €20.

Raamatute tellimisekstäitke tellimisvorm, mille leiate alloleva nupu alt.